Вербна неділя 17 квітня 2022 року православні християни святкуватимуть Вербну неділю. За 6 днів до Великодня Ісус Христос урочисто, як справжній Цар, увійшов до Єрусалима, щоб виконати волю свого Отця, прийняти мученицьку смерть, аби усі люди мали вічне життя.

Якщо у Старому заповіті Богу у жертву приносили ягня чи голуба, то у Новому заповіті жертвою став сам Син Божий – Ісус Христос. Як жертва, Він повинен був померти, а потім воскреснути, щоб після того кожен віруючий у Христа Розп’ятого мав право увійти у Царство Боже. Історія цього світлого свята сходить до далеких біблійних часів і описана у Святому Письмі. У той час Ісус Христос з Назарету чудесним чином воскресив померлого Лазаря у Віфанії, чим немало здивував піднесений натовп, очевидців цієї події. Відразу ж звістка про чудотворне воскресіння розлетілася по багатьох містах. Тому коли незабаром Ісус вирішив відвідати Єрусалим, люди захоплено зустріли його біля воріт міста. Ісус Христос їхав верхи на віслюку, його прославляли гімнами, кидали йому під ноги квіти і пальмові гілки як символ того дива, яке він створив. Багато людей навіть стелили йому під ноги власний одяг для того, щоб отримати благословення Спасителя. З тих пір у пам’ять про вчинене Ісусом чудо зцілення православні віруючі в усьому світі щороку згадують цю дивовижну подію подібно до того, як кілька тисяч років тому люди прославляли Христа. Особливий день вшанування отримав назву Вхід Господній в Єрусалим, а в народі його стало прийнято називати Вербною неділею, адже святкування регулярно доводиться на 7-й день тижня. І хоча Ісуса Христа люди вітали пальмовими гілками, свято називається Вербною неділею, тому що на теренах Європи, де живе більшість християн, пальми не ростуть. А ось верба є досить поширеним деревом, яке здавна цінується за сильну волю до життя. Верба – один із символів України, бо українці найволелюбніший народ. У цей день Церква згадує царське прославляння Ісуса Христа перед Його хресною смертю для того, щоб показати, що страждання Спасителя були добровільні. За християнськими тлумаченнями, усі віруючі, як і єрусалимський натовп, грішні у тому, що спочатку чулися захоплені вигуки: «Осанна!», а потім страшний крик до Понтія Пилата: «Розіпни його!». Страждав Ісус. Сьогодні страждає вся Україна. Український народ виявив національну єдність – кожен на своєму місці, бо всі ми усвідомили те, що лише власними силами зможемо відстояти свою незалежність, свою землю. Але є місія в цій війні, спільна для всіх українців, – вимолити в Бога перемогу. Зараз дуже боляче від тієї великої кількості смертей невинних мирних людей, серед яких діти, воїнів ЗСУ, стертих з лиця землі міст і сіл, і здається, що Бог нас не чує, адже ми молимося з першого дня війни. Незважаючи на всі жахіття, увесь біль, ми не повинні зупинятися в молитві. Дякуймо Богові, возносьмо до нього щиру молитву, щоб кожен воїн повернувся живим і здоровим, а головне-переможцем. Не втрачаймо віри – і буде Україна! Запрошую всіх 17 квітня 2022 року на 9.00год. до храму Всіх Святих Землі Української до спільної молитви. Отець Степан Драбик

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту схвалюється лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на нього.

Божий сіяч © 2011