Великий піст – це час для молитви Великий піст готовить християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового. Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається з чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою. Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця – на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребання Христа. Це – час каяття, роздумів і молитви, це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів.

 Протягом Великого посту християнська церква закликає віруючих утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць і риби, у тому числі в складі різних страв. Риба дозволяється лише на свята Благовіщення і Входу Господнього в Єрусалим. У понеділок, 3 березня, початок ВЕЛИКОГО ПОСТУ. Молитися за померлих – це частина нашої духовності, це наш християнський обов’язок. У час Великого посту, роздумуючи над сенсом життя, не забуваймо приносити свої жертви й за тих, хто вже відійшов до вічності. Згідно з традицією, на час посту записуємо імена близьких нам людей, які живуть, та тих, які померли, у спеціальні листки «За здоров’я» та «За упокій» і даємо на сорокоусти. В храмі Всіх Святих Землі Української сорокоусти служаться за живих у середу, п’ятницю, неділю та за померлих у понеділок, вівторок, четвер, суботу у період Великого посту о 09.00 щоденно. Молімося не тільки за померлих рідних, молімося за всіх тих, хто віддав своє життя, захищаючи нашу Батьківщину; за всіх невинно вбитих мирних людей України. Молімося, щоб наші захисники і захисниці повернулися живими й неушкодженими до своїх рідних. Запрошую всіх до спільної молитви.

Отець Степан Драбик

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту схвалюється лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на нього.

Божий сіяч © 2011